Souběžně s volebním Sněmem Svazu měst a obcí ČR se bude konat v Olomouci Komunální veletrh na Výstavišti Flora Olomouc. Toto unikátní spojení nabízí jedinečnou příležitost nejen pro starosty, ale pro všechny zástupce samospráv, aby se seznámili s novinkami v oblasti bezemisní dopravy a dalšími možnostmi inovačních řešení pro rozvoj jejich měst a obcí. Svaz měst a obcí ČR se letos poprvé zapojil do prípravy doprovodného programu Komunálního veletrhu, aby spolu s jeho pořadatelem, společností MDL Expo, nabídl prostor pro představení nových technologií těm nejvýznamnějším představitelům územních samospráv.

Kde se můžete dozvědět maximum informací o využití, typech či financování elektroaut? Ve středu 17. května 2023 v Olomouci máte jedinečnou příležitost se s nimi seznámit a vyzkoušet si jejich jízdní a další vlastnosti na vlastní kůži. K dispozici bude hned několik značek elektroaut a odborníci, kteří zodpoví všechny dotazy. V rámci souběžného odborného programu Komunálního veletrhu představí zase zástupci různých resortů dotační možnosti financování elektroaut pro Vaší radnici.“ říká výkonná ředitelka SMO ČR Radka Vladyková a pokračuje: „i Svaz rozšířil svůj vozový park o tento typ bezemisního vozidla. 14. februára Europarlament definitivně odhlasoval, že od roku 2035 musí být veškerá nová auta v Evropské unii bezemisní, takže není nač čekat.“