Komunální veletrh 2023 se mimo jiné věnoval e-mobilitě.

V rámci prvního dne Komunálního veletrhu 2023 Svaz měst a obcí ČR při příležitosti konání svého XIX. sněmu připravil odborný program pro samosprávy na téma e-mobility. Na programu vystoupili zástupci státní správy i další odborníci a starostové se mohli projet a zasoutěžit si v elektroautech různých značek.

Komunální veletrh 2023 se konal 17. – 19. května 2023 souběžně s XIX. volebním Sněmem Svazu měst a obcí. I z toho důvodu Svaz připravil ve středu 17. května 2023 odborný program na aktuální téma elektromobility. Jako zpestření nabídl program i možnost zasoutěžit si s elektromobily. Přihlášení starostové si mohli vyzkoušet automobily značek BMW, Fiat, Opel, Peugeot a DS. Ti z nich, kteří s danou značkou jeli nejúsporněji, byli oceněni věcnými dary, které poskytli partneři zkušebních jízd a ten nejlepší navíc od Svazu měst a obcí obdržel umělecké dílo do své obce: venkovní keramické pítko pro ptáky a užitečný hmyz, který vyrobili nevidomí umělci ze společnosti Aliterra z.ú.

Ti z Vás, kteří se nemohli v Olomouci účastnit, se mohou alespoň prohlédnout prezentace přednášejících níže a drobnou fotogalerii zde. Program naleznete zde.